TESLİMAT VE İADE

Teslimat:

Taraflar arasındaki ilişki sadece, WİNERGY’nin,  ALICININ site üzerinde vermiş olduğu bilgilere göre enerji verimliliğini; ihtiyaçlarına, tüketim özelliklerine, kullanmış olduğu cihazların verimliliğine ve çevrimiçi anketlerle elde edilen bölgesel iklim koşullarına (ZIP Kodları) dayanarak özerk bir şekilde analiz eden sürdürülebilir bir analitik tool rapor hizmetinden ibaret olup, WİNERGY ile ALICI arasında, bunu aşan hiç bir hukuki ilişki bulunmamaktadır. 

Sitede ücretli ve ücretsiz hizmetler bulunmaktadır. ALICI ücretsiz olarak site üzerinden konutunun enerji puanını öğrenebilmektedir. Harici hizmetleri ise ücret karşılığında almaktadır. ALICI iş bu sözleşmede belirtilen rapordan vergiler dahil 59 $ veya Türkiye’de yerleşik bulunan kişiler ise ödemenin yapıldığı an 59 $’ın güncel kurda tekabül ettiği Türk Lirası ücreti karşılığında yararlanacaktır. 

ALICI sözleşmeyi onaylayıp ücret ödeme işlemini tamamladıktan sonra dolduracağı analitik tool vasıtasıyla enerji verimliliğine ilişkin anında rapor düzenlenecektir. Rapor ALICI tarafından üye kayıt işlemi esnasında verilen mail adresine gönderilecektir ve ayrıca site üzerinden indirme imkanı tanınacaktır. ALICIYA verilecek olan raporda Elektrik-Isıtma-Soğutma-Su-İzolasyon Analizi, Enerji Verimli Ürünler ve analiz sonucuna göre önerilere yer verilecektir. 

ALICININ dolduracağı analitik tool sonucunda bir kez rapor düzenlenecektir ancak sözleşme onaylandıktan sonra 1 yıl süreyle ayda bir kez olmak üzere ALICIYA enerji danışmanlık(geri bildirim) hizmeti verilecektir. Bir yıllık süreden sonra ise sözleşme hükümleri kendiliğinden herhangi bir bildirime gerek kalmaksızın sona erecektir.

Analitik toolda girilen yanlış bilgiler sonrası rapor düzenlenmesi halinde ise ALICININ, WİNERGY ile mail ortamında iletişime geçmesi ve yanlışlığı bildirmesi halinde WİNERGY tarafından bir kez olmak üzere ALICI tarafından verilen bilgilerle tekrar rapor düzenlenerek mail ortamında ALICIYA iletilecektir

 

 İade:

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. Maddenin ğ fıkrası gereği WİNERGY tarafından sunulan hizmet elektronik ortamda anında ifa edilen hizmet olup analitik toolun doldurulması sonrası ALICIYA elektronik ortamda anında raporun teslim edilmektedir.  WİNERGY tarafından sunulan hizmet niteliği itibarıyla iade edilemeyecek hizmet olup gereği sözleşmenin onayından sonra cayma hakkı kullanılamaz.